Gizlilik İlkeleri

Alk Lighting Veri Gizliliği Beyanı

1. Alk Lighting kişisel bilgilerinizi korumayı taahhüt eder

Alk Lighting, gizliliğinizi ve kişisel bilgilerinizi korumak konusunda taahhüt verir. Bu gizlilik beyanını okumanızı öneririz.

Bu Gizlilik Beyanı sizi, gizlilik uygulamaları ve kişisel bilgilerinizin çevrimiçinden toplanması ve bu bilgilerin tarafımızdan nasıl kullanıldığı konusunda bilgilendirmeyi amaçlar. Bu beyan ana sayfamızda ve her Alk Lighting Web sayfasının alt kısmında okumaya hazır olarak bulunacaktır.

Alk Lighting, temel gizlilik ve veri Koruma haklarının yanı sıra ulusal ve uluslararası gizlilik yasalarını destekler.

Yasal ve etik ilkelerimizin açıklandığı "Sorumluluk İlkelerimiz" bölümünde Alk Lighting, yerel yasalar uyarınca tüm kişisel bilgilerin gizli kalacağını ve herhangi bir şekilde ifşa edilmesini sıkı bir şekilde kısıtlayacağını taahhüt eder.

Alk Lighting bu Gizlilik beyanını, Kasım 2012'de Avrupa Birliği'nin Veri Koruma Yetkilerince tasdik edilen, Veri Gizliliği bağlayıcı kurum kurallarımızın şirket dışı yayını olarak oluşturmuştur.

Genel Merkezimiz Avrupa Birliği sınırları içinde bulunduğundan Alk Lighting'in Veri gizliliği Bağlayıcı kurum Kurallarında biz AB Yönergesi 95/46/EC'nin ilkelerine saygı duyar ve dikkate alırız.

Gizlilik Kurallarımız, kişisel bilgilerimizin toplanması, işlenmesi, kullanımı, yayılması, aktarımı ve depolanmasında tüm yan kuruluşlarımız için geçerlidir. Bu kurallar her ülkedeki her kuruluşumuz için ortak kurallardır ve Alk Lighting içinde kişisel bilgilerin üst düzeyde korunmasını amaçlar.

2. Bu Gizlilik beyanı kimler için geçerlidir

Alk Lighting, sınırları aşan yasal varlıkları, iş süreçleri, yönetim yapıları ve teknik sistemleriyle global bir şirkettir. Bu Gizlilik Beyanı Alk Lighting'e ait tüm web siteleri, etki alanları, hizmetler, uygulamalar ve ürünler ve tamamen sahip olduğu alt kuruluşların ("Alk Lighting tesisleri veya hizmetleri") varlıkları için geçerlidir ancak belirli bir Alk Lighting programı, ürünü veya hizmetine özel gizlilik ilkeleri veya beyan bu Gizlilik Politikasının yerine geçebilir veya tamamlayıcı nitelikte olabilir. Bu gizlilik politikası tüm Alk Lighting alt kuruluşları ve çalışanlarını bağlar.

3. Kişisel bilgileriniz nasıl işlenir?

Alk Lighting her birey, çalışan, aday veya müşterisinin gizlilik haklarına saygı duyar. Alk Lighting alt kuruluşları, kişisel bilgileri işlerken aşağıdaki ilkelere uygun hareket eder:

Kişisel bilgileriniz adil ve yasalara uygun olarak işlenir.

Kişisel bilgileriniz belirtilen yasal amaçlar doğrultusunda toplanır ve bu amaçlara uygun olmayacak şekilde işlenmez.

Bu amaçlarla ilgili ve toplanma ve kullanım amacını aşmayan kişisel bilgileriniz toplanır.  Bilgilerinizi, verilerin doğasına ve amaçlanan kullanım ile ilgili risklere bağlı olarak, uygulanabilir ve uygun olduklarında isimsiz hale getirebiliriz.

Kişisel bilgileriniz doğru ve gerektiğinde güncel olarak tutulur. Yanlış veya eksik Verileri düzeltmek veya silmek için gerekli adımları atarız. 

Kişisel bilgileriniz, sadece toplanma ve işlenme amaçları için gerekli olduğu sürece tutulur.

Kişisel bilgiler bireyin yasal haklarına uygun olarak işlenir.

Kişisel bilgilere izinsiz erişim, yasadışı işlem ve yetkisiz veya kazaen kayıp, tahribat veya hasarı önlemek için uygun teknik, fiziksel ve kurumsal önlemler alınır.

Kişisel bilgileriniz aşağıdaki yasal temel baz alınarak işlenir:

Açık bir biçimde izin veririsiniz veya

Tarafı olduğunuz bir sözleşmenin uygulanması veya bir sözleşmeye girmeden önce talep ettiğiniz adımların atılması amacıyla işleme gereklidir veya

Alk Lighting'in tabi olduğu yasal bir zorunlulukla uyumluluk için işleme gereklidir veya

Veri sahibinin ali menfaatlerini korumak için işleme gereklidir veya

Kamu yararına gerçekleştirilen bir görevin uygulanması veya verinin ifşa edildiği kontrolör veya üçüncü şahsa devredilen resmi görevin uygulanması için işleme gereklidir veya

Alk Lighting veya verinin ifşa edildiği üçüncü şahsın ilgilendiği ancak veri sahibinin temel hakları ve özgürlüğünü tehlikeye atmayacak meşru menfaatlerin amaçları doğrultusunda işleme gereklidir.

Tüm Alk Lighting kuruluşları bu ilkelere uyulduğunun garantisini verir.

4. Kişisel bilgilerinizi neden topluyoruz?

Bilgi toplamaktaki öncelikli hedeflerimiz, müşteri ve diğer kullanıcılarımıza, sitemizi kullanırken seçkin bir servis ve sorunsuz, verimli ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaktır. Örneğin site üzerinden ürün satın aldığınızda veya bilgi isteğinde bulunduğunuzda, kişisel bilgilerinizi kullanarak siparişinizi doldurur veya istenen bilgileri yanıtlarız.

Alk Lighting, aşağıdakiler benzeri çeşitli işlemleri tamamlamak amacıyla kişisel bilgilerinizi toplayabilir:

 • Ürün veya hizmet siparişi, etkinleştirmeler ve kayıtlar
 • Profil oluşturma
 • Bilgi talepleri
 • Pazarlama veya destek abonelikleri
 • Yarışma girişleri veya anket katılımı
 • İş başvuruları
5. Hangi bilgiler toplanır?

Alk Lighting, size daha iyi hizmet vermek ve deneyiminizi ve etkileşiminizi kişiselleştirmek için kişisel bilgilerinizi toplar ve kullanır. Toplama işlemi, uygulanabilir olduğunda veri koruma yetkililerinin gerektirdiği alanlarla birlikte ilgili bildirim ve izinle gerçekleştirilir.

Kişisel bilgiler (veya kişisel veriler), tanımlanmış veya tanımlanabilir bir kişi ile ilgili her türlü bilgiyi ifade eder ('veri öznesi'); tanımlanabilir kişi, özellikle bir tanımlama numarası veya fiziksel, fizyolojik, mental, ekonomik, kültürel veya sosyal kimliğine özel bir ya da daha fazla etkene referansla doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlanabilecek kişidir.

Bu gizlilik beyanı, isimsiz hale getirilen veya takma adların kullanıldığı kişisel bilgileri kapsamaz. Veriler, bireyler artık tanımlanabilir olmadığında veya tanımlanması zaman, maliyet veya işçilik açısından aşırı bir çaba gerektirdiğinde isimsiz hale getirilir. Takma adların kullanımında adlar veya diğer tanımlayıcılar değiştirildiğinden, bireylerin tanımlanması ya imkânsız ya da en azından oldukça zor hale getirilir. İsimsiz hale getirilen verilerin kimliği ortaya çıkarsa (yani birey tekrar tanımlanabilir olursa) veya takma adların kullanıldığı durumlarda takma adlar bireylerin kimliklerini gizleyemiyorsa, bu durumda yeniden bu gizlilik beyanı geçerli olur.

Kişisel bilgilerinizi bize ifşa edip etmemek tamamen size kalmıştır ancak ifşa etmemeyi tercih ettiğiniz takdirde, sizi bir kullanıcı olarak kaydetmeme veya herhangi bir ürün veya hizmet sağlamama hakkımız saklıdır.

Sizden topladığımız kişisel bilgiler aşağıdakileri içerir:

 • Adınız, şirketiniz, e-posta adresiniz, telefon numaranız, faturalama adresiniz ve nakliye adresiniz
 • Müşteri tipi, iş fonksiyonu, iş unvanı, satın alma yetkisi, satın alma zaman çerçevesi ve diğerleri
 • Ürün ve hizmet tercihleri, iletişim tercihleri, eğitim ve çalışma geçmişi ve iş fayda bilgileri
 • Alk Lighting kullanıcı kimliği ve parolanız (varsa)
 • Kredi kartı bilgisi (varsa)
 • IP adresi (bkz. tanımlama bilgileri hakkındaki bölüm)

Bilgilerinizi Nasıl Kullanırız

Bilgilerinizi, aşağıdakiler dâhil farklı yöntemlerle toplayıp kullanabiliriz:

Göz Atma ve Arama:  Siteyi ziyaret ettiğinizde veya ürün ve servisler için çeşitli bağlantıları tıkladığınızda belli kişisel bilgilerinizi toplarız. Bu bilgileri, sonraki ziyaretlerinizde web kullanıcısı deneyiminizi geliştirmek (örn: ülke seçimi), siteyi daha verimli bir şekilde yürütmek, geniş nüfus bilgileri toplamak, sitedeki aktivite seviyesini izlemek ve reklamlarımızın etkinliğini değerlendirmek amacıyla toplarız. (Bkz. bölüm 8 tanımlama bilgileri hakkında)

Sipariş Verme: Ürün ve servis satın aldığınızda kişisel bilgilerinizi toplarız. Bu bilgileri, siparişinizi vermek, ödeme almak ve siparişinizin durumu hakkında sizinle iletişimde olmak amacıyla toplarız.

Teknik destek: Alk Lighting ürünleri hakkında teknik destek istediğinizde belli bilgileri toplayabiliriz. Bu bilgiler, sistemlerinizi tanımlamak, ürünlerin konfigürasyonunu anlamak, sorularınızı teşhis etmek ve çözüm sunmak için gerekmektedir.

Çevrimiçi araştırmalar ve anketler: Araştırmaları doldurmaya ve anketlere katılmaya gönüllü olan müşterilerimizden kişisel bilgilerini toplarız. Bu bilgileri, ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için kullanmaktayız.

Promosyon etkinlikleri: Bir promosyon programı veya etkinliğine girdiğinizde kişisel bilgilerinizi toplarız. Bu bilgileri, program ve etkinliğe kayıt yapmak, size promosyon e-postaları göndermek, kazananları bildirmek ve yönetmelik ve yasalar uyarınca kazananların listesini kamuya açmak için kullanmaktayız.

Bültenler ve promosyon e-postaları: Bülten, promosyon e postası veya diğer bilgileri almak istediğiniz zaman kişisel bilgilerinizi toplarız. Bu bilgileri, istediğiniz bilgileri size sağlamak için kullanmaktayız.

İletişim bilgileri: Bizimle iletişime geçtiğinizde, kişisel bilgileriniz de dâhil olmak üzere yazışma ve yorumlarınızın kaydını size özel bir dosyada tutarız. Bu bilgileri, bizimle tekrar iletişime geçmeniz durumunda size daha iyi hizmet verebilmek için kullanmaktayız.

 Bilgilerinizi, yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda makul bir süre boyunca tutarız.

Bilgilerinizi pazarlama amaçlı olarak nasıl kullanırız?

Sizden topladığımız bilgileri, biz (grup şirketlerimiz dâhil) ve dikkatlice seçilen üçüncü şahıslar tarafından, sizi ilgilendireceğinizi düşündüğümüz promosyonlar, haberler ve yeni ürünler hakkında sizi mektup, faks, telefon, kısa mesaj ve e-posta yoluyla bilgilendirmek için kullanılabilir.  Bize bilgilerinizi vererek, bu amaçlar doğrultusunda bu yöntemlerle iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz. Bizden pazarlama bilgileri almak istemiyorsanız, kayıt veya talep formunda istendiği yerde lütfen bunu belirtin.

 6. Kişisel bilgilerinizle ne yapıyoruz

Kişisel bilgilerinizi bize doğrudan veya bir satıcı veya bir diğer iş ortağı aracılığıyla verirseniz, biz bu bilgileri:

İzniniz olmadan bir üçüncü şahsa satmayacak ya da kiralamayacağız (eğer sizin tercihiniz bu yönde değilse); iletişim bilgilerinizi, bilmeniz gerektiğini veya sizin için kullanışlı olabileceğini düşündüğümüz, örneğin, hizmet ve ürünlerimiz ve Şartlar ve Koşularda yapılan değişiklikler hakkında haberler gibi bilgileri sağlamak için kullanabiliriz;

Bilgilerinizi kaybolma, kötüye kullanım ve izinsiz erişim, ifşa, değiştirme ve tahribata karşı korumak için ticari olarak makul önlemler alacağız; 

Aşağıdaki durumlar haricinde bilgilerinizi kullanmayacak ve ifşa etmeyeceğiz:

> sipariş ettiğiniz hizmetler ve ürünleri sağlamak, örneğin sipariş ettiğiniz ürünleri teslim etmesi için bir taşıyıcıya vermek gerekli olduğunda;

> bu gizlilik politikasında açıklanan veya sizin bir şekilde izin verdiğiniz diğer durumlarda;

> kimliğinizin makul bir şekilde belirlenemeyeceği bir şekilde diğer bilgilerle toplu olarak (örneğin, istatistiksel derlemeler);

> yasa uyarınca, örneğin, bir celp veya arama emrine yanıt olarak;

> bilgiyi gizli olarak tutmayı kabul eden dış denetçilere;

> Şartlar ve Koşulları uygulamak için gerektiğinde;

> Alk Lighting, kullanıcıları veya diğerlerinin haklarını, güvenliğini veya mülkiyetini korumak için gerekli olduğunda; buna, (örneğin) dolandırıcılığa karşı koruma veya risk azaltma amacıyla bilginin diğer şirketlerle değiştirilmesi de dâhildir.

7. İzniniz

Bize kişisel bilgilerinizi vererek ve sitelerimizi kullanarak hassas kişisel bilgilerinizi yukarıda söz ettiğimiz amaçlar doğrultusunda kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıca, yukarıdaki amaçlar için gerekli olduğunda bilgilerinizi AB ile aynı veri koruma seviyesini sağlamayan ülkeler veya yargı yetkisi alanlarına aktarmamıza da izin vermiş olursunuz. Böyle bir aktarım yaparsak, uygun olduğu takdirde bilgilerinizin korunmasını sağlamak için bir sözleşme hazırlayacağız. Bize başka bir kişinin bilgilerini verirseniz, hassas kişisel bilgiler dâhil kişisel bilgilerini işleme izniyle ilgili olarak kendileri adına hareket etmeniz için sizi atadıklarını ve bu kişileri bizim kimliğimiz ve kişisel bilgilerini işleme amacımız (yukarıda söz edilen) hakkında bilgilendirdiğinizi onaylamış olursunuz.

8. Tanımlama Bilgileri

Bir tanımlama bilgisi, bir internet kullanıcısının sabit diskine yerleştirilen küçük bir metin dosyası biçimindeki bilgidir. Temel olarak web sitesini çalıştıran bilgisayar olan web sayfası sunucusu tarafından oluşturulur. Tanımlama bilgisinin içerdiği bilgi sunucu tarafından oluşturulur ve kullanıcı siteyi ziyaret ettiğinde bu sunucu tarafından kullanılabilir. Bir tanımlama bilgisi, web sitesine kullanıcının döndüğünü söyleyen, internet kullanıcısının kimlik kartı olarak düşünülebilir.

(Kaynak:  www.AboutCookies.org )

Tanımlama bilgilerinin kullanımı, size belirli özellikleri sağlamamıza olanak tanır ve bize bu web sitelerine yapılan ziyaretler hakkında bilgi verir. Tanımlama bilgilerini ayrıca siteleri daha kullanıcı dostu hale getirmek için de kullanabiliriz. Birçok tarayıcı tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul etse de siz kabul etmek zorunda değilsinizdir. Kabul etmemek için tarayıcınızın ayarlarını değiştirebiliyor ve yine de sitelerin özelliklerinin çoğundan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bulunan tanımlama bilgilerini silmek istiyorsanız veya bu noktadan sonra tanımlama bilgilerinin kabul edilmesini engellemek istiyorsanız, tarayıcınızın menüsünde "Yardım" seçeneğini tıklatarak üreticinin talimatlarına bakmalısınız. Daha fazla bilgi için: www.AboutCookies.org.

Analitik amaçlı üçüncü şahıs tanımlama bilgileri

Ziyaretçilerimize daha iyi bir hizmet sunmak için sayfa görüntüleme sayısını, ziyaret sayısını, sitemizde ziyaretçiler tarafından gerçekleştirilen farklı işlemleri, ziyaretçilerin coğrafi konumlarını ve ziyaretçilerin siteye dönüş sayısını ölçeriz. Bu amaçla iki web analitik yazılım aracı kullanıyoruz: Analyzer ve Google Analytics ve marketo Munchkin Cookie.

Analyzer bilgisi (AT Internet - http://www.atinternet.com)

AT Internet, "tanımlama bilgilerini" ilgili ve ayrıntılı istatistiksel araştırmalar gerçekleştirmek için kullanır. "Tanımlama bilgisi" JavaScript etiketine ek olarak kullanılır ve JavaScript etiketlerinin analizlerini rafine etmek "tanımlama bilgilerinin" kullanımı sayesinde mümkün olur. Ayrıca AT Internet müşterilerinin ziyaretçilerini, siteyi her ziyaret ettiklerinde tanımasını sağlar. Bu "tanımlama bilgileri" sadece bir AT Internet kullanıcısı kimliğine ait bilgileri depolar ve bu bilgi hiçbir zaman ziyaretçinin kişisel bilgilerini toplamak için kullanılmaz.

Elde edilen sonuçların tamamı derlenir ve hepsi isimsizdir. Sonuçlar, AT Internet müşterilerinin web sitelerindeki İnternet kullanıcılarının gezinme alışkanlıkları ve davranışları hakkında şu bilgileri sağlar: ziyaretçi sayısı, ziyaret sayısı, görüntülenen sayfa sayısı ve İnternet kullanıcılarının ilgi alanlarını verimli bir şekilde ölçmek için gerekli diğer bilgiler. Bu sonuçlarla bu web sitelerinin ergonomisini ve içeriğini geliştirmek mümkün olur.

 

Google Analytics bilgisi

Bu web sitesi de Google, Inc. ("Google") tarafından sağlanan bir web analitik hizmeti olan Google Analytics'i kullanır. Google Analytics, bilgisayarınıza yerleştirilen metin dosyaları olan "tanımlama bilgilerini", web sitesinin kullanıcıların kullanım alışkanlığını analiz etmesi için kullanır. Tanımlama bilgisi tarafından web sitesinin kullanımı hakkında oluşturulan bilgi, Google tarafından ABD'deki sunuculara iletilir ve burada depolanır.

IP anonimleştirmenin bu web sitesinde etkinleştirilmiş olması durumunda IP adresiniz, Avrupa Birliğinin Üye Ülkeleri veya Avrupa Ekonomik Alanındaki Anlaşmanın diğer taraflarının alanında kesilecektir. Sadece olağanüstü durumlarda bütün IP adresi öncelikle ABD'deki Google sunucusuna gönderilir ve burada kesilir. IP anonimleştirme bu web sitesinde aktiftir.

Google, web sitesini kullanımınızı değerlendirmek, web sitesi etkinliği üzerinde raporlar hazırlamak ve web sitesi etkinliği ve internet kullanımına ilişkin diğer hizmetleri sağlamak amacıyla bu web sitesinin operatörünün adına bu bilgileri kullanacaktır.

Tarayıcınızın Google Analytics kapsamında ilettiği IP adresi, Google tarafından tutulan herhangi bir diğer veriyle ilişkilendirilmeyecektir. Tarayıcınızın ilgili ayarlarını seçerek tanımlama bilgilerinin kullanılmasını reddedilirsiniz ancak bu durumda, bu web sitesinin tüm özelliklerinden faydalanamayabileceğinizi de unutmamalısınız. Ayrıca, Google Analytics Opt-out Tarayıcı Eklentisini mevcut web tarayıcınıza indirerek, bu noktadan sonra etkin olacak şekilde Google Analytics tarafından takip edilmemeyi de tercih edebilirsiniz: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en

Marketo Munchkin Cookie

E-postalarınızı göndermek için Marketo adındaki bir şirketin pazarlama yazılımını kullanıyoruz. Takip sürecinin bir parçası olarak tanımlama bilgileri kullandığımızdan, e-posta açma oranı ve bağlantı tıklatma oranları hakkında bilgiler ediniyoruz. Ayrıca web sitesindeki etkinliği de takip ediyoruz. Örneğin ziyaretçiler pazarlama tanıtım yazılarını siteden indirebiliyor ve biz, Marketo tanımlama bilgilerini kullanarak bunu kimin yaptığını ve bu kişilerin web sitesinin diğer kısımlarını da ziyaret edip etmediklerini öğrenebiliyoruz. Marketo'nun gizlilik ve tanımlama bilgileri politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen Marketo gizlilik politikasını ziyaret edin: http://www.marketo.com/trust/legal/privacy 

Nasıl çalışır?

Sitelerinize bir Munchkin Javascript parçacığı iliştirdik. Ziyaretçiler bir siteye geldiklerinde ziyaretçinin web tarayıcısına bir tanımlama bilgisi yerleştiririz (hâlihazırda yoksa) ve ziyaretçinin web etkinliği hakkında sunucularımıza mesajlar göndeririz.

Bu davranış çok işlevseldir ve Google Analytics gibi diğer web takip betiklerine çok benzer.

Bizim tanımlama bilgimiz 1. şahıs tanımlama bilgisidir ve sadece biz görebiliriz.

Munchkin Yakalama nedir?

Bir sayfa üzerinde Munchkin, otomatik olarak aşağıdaki bilgileri toplar:

 • Sayfa Ziyaretleri
 • Bağlantı Tıklatmalar
 • IP Adresi
 • Başvuran
 • Tanımlama bilgisi kimliğimiz


Bu tanımlama bilgisini web tarayıcınıza yerleştirmememizi tercih ediyorsanız, aşağıdaki "geri çevir" düğmesini tıklatarak geri çevirebilirsiniz.

9. Bilgilerinizi nasıl koruyoruz

Alk Lighting ve alt kuruluşları, Çalışanlarının ve Müşterilerinin Kişisel Bilgilerini izinsiz erişim, yasadışı işleme, kazaen kayıp ya da hasar ve izinsiz tahribata karşı korumak için uygun teknik, fiziksel ve kurumsal önlemleri almayı taahhüt eder.

Sipariş vermenize ve hesap bilgilerinize erişim sağlamanıza olanak tanıyacak güvenli bir sunucu sunuyoruz.  Bu sunucu, siz bize göndermeden önce bilgilerinizi şifreler. Ayrıca, bize ifşa ettiğiniz bilgilerinizin güvende, doğru ve güncel kalmasını ve sadece kullanım amacı için gerekli süre boyunca tutulmasını sağlayacak ilgili önlemleri de alıyoruz.

Kişisel Bilgilerinizi bulunduran dâhili sistemlere erişimi, benzersiz bir tanımlayıcı ve parola ile bu sistemlere erişimine izin verilen seçilmiş bir grup kullanıcıyla sınırlıyoruz. Kişisel Bilgilerinize Erişim, görevlerini yerinme getirmeleri amacıyla ilgili bireylerle sınırlandırılmış ve bu bireylere sağlanmıştır.

Üçüncü Şahıs Erişim Politikamız, üçüncü şahıslara, ihtiyaçlarına ve sağlanacak güvenlik seviyesine uygun olarak verilecek erişim seviyesine ilişkin kuralları tanımlar. Bu politika, sistemler, uygulamalar, ağ cihazları ve hizmetlere erişim sağlaması gereken tüm üçüncü şahıslar için geçerlidir ve belirli ihtiyaçlara sınırlı erişim olanağı sağlayarak Alk Lighting Bilgi sistemlerine izinsiz erişim riskini sınırlandırmayı hedefler.

Her ne kadar bize verdiğiniz herhangi bir bilginin güvenliğini garanti edemiyor olsak da çevrimiçi yazışma ve internet üzerinden alışverişin doğasında olan riskleri kabul etmektesiniz. Siteler üzerinden yaptığınız satın almalar, Sitelerde yer alan şartlar ve koşullara tabidir.

10. Üçüncü şahıs web sitelerine bağlantılar

Alk Lighting siteleri veya hizmetleri, sizin rahatlığınız ve bilgilendirilmeniz için üçüncü şahıs uygulamaları, ürünleri, hizmetleri veya web sitelerine bağlantılar içeriyor olabilir. Bu bağlantılara erişim sağladığınızda Alk Lighting sitesinden çıkmış olursunuz. Alk Lighting, uygulamaları Alk Lighting'in uygulamalarından farklı olabilecek bu üçüncü şahıs siteleri ve gizlilik uygulamalarını denetlemez. Üçüncü şahıs sitelerine ilişkin herhangi bir taahhüt veya garantide bulunmayız. Üçüncü şahıslara vermeyi tercih ettiğiniz veya onlar tarafından toplanan kişisel bilgiler Alk Lighting Gizlilik Beyanı kapsamında değildir. Kişisel bilgilerinizin toplanmasına veya kullanılmasına sizin vermeden önce etkileşimde bulunduğunuz tüm sitelerin gizlilik politikalarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca, sosyal ağlarda bilgi paylaşmanıza ve çeşitli sosyal medya siteleri üzerinde Alk Lighting ile etkileşim kurmanıza olanak tanıyacak sosyal medya bağlantıları da sağlayabiliriz. Bu bağlantıları kullanmanız, özelliğe bağlı olarak sizin hakkınızda bilgi toplanması veya paylaşılmasıyla sonuçlanabilir. Bu siteler tarafından toplanan, kullanılan ve paylaşılan bilgilerin neler olduğunu bilmeniz için etkileşim içinde olduğunuz sosyal medya sitelerinin gizlilik politikası ve ayarlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Herhangi bir halka açık forum, sosyal ağ, blog veya diğer forumlarda fotoğraflar da dâhil olmak üzere kişisel bilgilerinizi paylaşır, gönderir, yorum yapar veya ilginizi belirtirseniz, lütfen gönderdiğiniz kişisel bilgilerin bu forumların diğer kullanıcıları tarafından okunabileceğini, görüntülenebileceğini, toplanabileceğini veya kullanılabileceğini veya sizinle iletişim kurmak, istenmeyen mesajlar göndermek veya ne siz ne de Alk Lighting'in üzerinde denetimi olmayan diğer amaçlar için kullanılabileceğini unutmayın. Alk Lighting, bu forumlara göndermeyi tercih ettiğiniz kişisel bilgileriniz hususunda sorumluluk kabul etmez.

11. Erişim haklarınız

Herhangi bir Alk Lighting kuruluşu tarafından toplanan veya işlenen Kişisel Bilgilerinizin doğası gereği bu bilgileri sorgulama hakkına sahipsiniz. Kişisel bilgilerinize, veri işleme ve depolama konumundan bağımsız olarak erişim sağlayabileceksiniz.

Kişisel Bilgileriniz yanlış veya eksikse, verilerin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

12. Bu gizlilik beyanını değiştirin

Alk Lighting'in bu gizlilik beyanını, örneğin değişen kanunlar, düzenlemeler, Alk Lighting uygulamaları ve prosedürleri veya veri koruma yetkililerinin belirlediği gereksinimlerle uyumluluk için gerektiğinde değiştirme hakkı saklıdır.

Bu durumda Alk Lighting, Alk Lighting adayları, Müşterileri ve diğer kişileri bu gizlilik beyanındaki değişiklikler hususunda bilgilendirecektir. Alk Lighting tüm değişiklikleri, ilgili şirket içi ve dışı web sitelerinden yayınlayacaktır.

Bu beyan ve söz konusu ilkeler, herhangi bir sözleşmeye bağlı veya benzeri hak oluşturma amacı taşımaz ve oluşturmaz.